X
تبلیغات
زولا

مجمع دینی مشکوة

هوالشافی

پس از آشنایی با نوع طبع و خلط غالب در خون خود و روش های اصلاح آن ، از این جلسه به پیشگیری و آشنایی با انواع مواد غذایی و خصوصیات آنها میپردازیم.

پیشگیری بهتر از درمان است!

پیشگیری فوق العاده ساده تر از درمان است و نیاز به هزینه های آنچنانی ندارد ، بر عکس درمان که معمولا مستلزم هزینه های گزافی است و نهایتا ممکن است به درمان قطعی نیز منجر به مرگ بیمار شود .

یکی از ساده ترین و بهترین راه های پیشگیری از بیمار شدن ، رعایت بهداشت و نظافت و نیز شناخت بدن و نوع مزاج خود و مصرف غذاهای مناسب است. هر شخصی در ابتدا باید طبع اصلی و اکتسابی خود را بشناسد و پس از آن غذای مناسب طبع خود را فراهم آورد و بطور صحیح از آن استفاده کند. یکی از اصول پیشگیری ها عدم استفاده از هر نوع غذا در هنگام کسالت و بی اشتهایی است. برای پیشگیری از بیماری ها، اولین لقمه یا قاشق غذایی که در دهان خود میگذارید اگر احساس بیمزگی یا احساس بدی نمودید فوراً آن را دور بریزید و تا پیدا کردن اشتها هیچ نوع غذایی را میل نکنید؛ زیرا سلامتی شما در گرو همین امر است، در غیر اینصورت بعد از زمان کوتاهی ناراحتی های جسمی و پس از آن ناراحتی های روحی به سراغ شما خواهد آمد. هر فردی ساختار و خصوصیات بدن خود را بهتر از هر پزشکی میداند و همچنین میداند که به چه چیزهایی حساسیت دارد و چه نوع غذاهایی با بدن او سازگار نیست. سالم بودن و با نشاط و سلامت زیستن هدیه ای است از جانب خداوند که باید آن را قدر بدانیم و سعی کنیم با اسیر نشدن در بند هوی و هوس و برده شکم نشدن خود را به هلاکت نیندازیم.

پیامبر گرامی اسلام (ص)  در این خصوص فرموده اند : معده خانه همه بیماری هاست و امساک و کم خوری در راس همه داروهاست.

[ یکشنبه 16 مرداد 1390 ] [ 12:55 ب.ظ ] [ مجمع دینی مشکوة ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

مجمع دینی مشکوة در سال ۱۳۷۰ ه.ش با هدف تبلیغ و ترویج دین حنیف اسلام و مذهب حقه ی شیعه ی اثنی عشری تاسیس گردیده ، غیر انتفاعی و غیر سیاسی می باشد . در حال حاضر فعالیتها و برنامه های این مجمع شامل برگزاری و تشکیل مجالس سخنرانی ، جشن و عزاداری در تمامی مناسبتهای مذهبی ، اجرای نمایشنامه های مذهبی ، تشکیل کلاس ها و برنامه های آموزشی - تربیتی ، تهیه و چاپ رسائل و نشریات دینی - مذهبی و تهیه و تولید سی دی های آموزشی - مذهبی ، برگزاری اردوهای زیارتی - سیاحتی و برنامه های فرهنگی - ورزشی می باشد . علاقمندان جهت کسب اطلاع برنامه ی مراسم و جلسات می توانند با تلفن گویای : ۳۳۵۶۹۲۳۷ - ۰۲۱ تماس حاصل نموده و نظرات خود را به پست الکترونیکی : majmadini.meshkat@gmail.com ارسال نمایند .